Erik Dahlbergsgymnasiet
facebook
Jönköping kommun
Program
twitter
instagram

Stipendier till ED-elever

Stipendiet Möjligheternas skola kan sökas av ED:s elever i år 1 och 2. Stipendiet syftar till främja elevens utbildning och stimulera till framgångsrika skolresultat. 

Vårterminen 2017 delades stipendier ut till följande elever:

Elin Leander/ Linda Hilding
Hur mycket påverkar vi människor djurens levnadsmöjligheter? Det är en fråga som Elin och Linda vill försöka få svar på genom sitt gymnasiearbete. För att få förkunskaper om denna stora fråga behöver man se djurens miljö på närmare håll och arbete tillsammans med andra personer, som också önskar att vi kan leva i
harmoni med varandra, både människor och djur.

William Sandström/ Ludwig Linder/ Lukas Lilja/ Markus Andersson
Ungdomars vardagar består av många ”komihåg”, som man inte får glömma. Om man då har allt samlat i en app är man inte längre ifrån än ett klick, för att få en enkel hjälp att klara vardagen lite lättare.

Stipendieutdelning
Stipendieutdelning
Dela p Facebook Dela p Twitter Pusha sidan Dela p Myspace Kom ihÂg sidan
Jönköpings kommun, utbildningsförvaltningen
Telefon 036-10 50 00

Ansvarig
Göran Isberg

Synpunkter på webbplatsen
Om cookies
Till www.jonkoping.selänk till annan webbplats