Erik Dahlbergsgymnasiet
facebook
Jönköping kommun
Program
twitter
instagram

Välbesökt utbildningsmässa

Onsdagen 18 oktober var det gymnasiemässa på Elmia. ED:s monter var välbesökt av många intresserade ungdomar från nionde klass.

Gymnasiemässan på Elmia gav den som går i nian ett utmärkt tillfälle att få träffa lärare och elever på ED. Det var många som besökte ED:s monter och som samtidigt välkomnades att se mer av ED på Öppet hus 29 november.

Missade du mässan så kan vi skicka aktuellt material och nyheter direkt till dig om du gör en intresseanmälan till något/några av våra program. Här kan du göra din intresseanmälan till ED:s program >>

Dela p Facebook Dela p Twitter Pusha sidan Dela p Myspace Kom ihÂg sidan
Jönköpings kommun, utbildningsförvaltningen
Telefon 036-10 50 00

Ansvarig
Göran Isberg

Synpunkter på webbplatsen
Om cookies
Till www.jonkoping.selänk till annan webbplats