Erik Dahlbergsgymnasiet
Jönköping kommun
Program

Öppet hus på VO 23 april

Måndagen 23 april kl 17.00 är det Öppet hus på VO på ED. Har du redan sökt VO på ED, så är du särskilt inbjuden redan kl 16.30. Vi ses i hus A!

Måndagen 23 april är det Öppet hus på VO på ED.

Programmet för kvällen hittar du nedan.

Kl. 16.30 i hus A på ED: Startar Öppet hus för dig som redan sökt VO som ditt förstahandsval. Här ges du en extra chans att se lite mer av programmet. Träffa lärare, elever och få svar på eventuella frågor.

Kl. 17.00 i hus A på ED: Startar Öppet hus för alla intresserade. Vi informerar om programmet och genomför en praktisk rundvandring där du får se våra lokaler och vad vi gör på VO. Givetvis kommer vi också prata om alla fördelar med att välja just vårt program!

Dela p Facebook Dela p Twitter Pusha sidan Dela p Myspace Kom ihÂg sidan
Jönköpings kommun, utbildningsförvaltningen
Telefon 036-10 50 00

Ansvarig
Göran Isberg

Synpunkter på webbplatsen
Om cookies
Till www.jonkoping.selänk till annan webbplats